16.09.2019 r. - Poniedziałek

9.00 - Dziękczynna za wyniesienie na ołtarza Jana Pawła II oraz w intencji tych,
           którzy modlą się za wstawiennictwem Swiętego

17.09.2019 r. - Wtorek

18.00 - śp. Teresa i Jan Wojtkiw
18.00 - śp. Ewa Barcikowska (6 r.)

18.09.2019 r. - Środa

Swięto św. Stanisława Kostki
18.00 - śp. Alojzy Samsel

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty:

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych wystawione nie później niż 3 miesiące temu,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wydana).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Zapewniamy:

• oprawę muzyczną liturgii (organista lub młodzieżowy zespół muzyczny),
  • udekorowane klęczniki i krzesła dla małżonków i świadków,
  • kompozycje kwiatowe w prezbiterium.

Wyrażamy także zgodę na wynajęcie we własnym zakresie dekoratora lub oprawę muzyczną liturgii przez zaproszony we własnym zakresie zespół lub organistę.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.