30.11.2022 r. - Środa

Uroczystość św. Andrzeja, Apostoła
  7.30 - śp. ks. Władysław Nowak (2 r.)
17.30 - Wypominki i różaniec za zmarłych
18.00 - Msza święta Roratnia
            W intencji zmarłych

01.12.2022 r. - Czwartek

Pierwszy Czwartek Miesiąca
  7.30 - śp. Stanisława Łukaszewicz (1 r.)
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (WKC) i spowiedź święta
18.00 - W intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa

02.12.2022 r. - Piątek

Pierwszy Piątek Miesiąca
  7.30 - śp. Zofia, Józef, Józef
  9.00 -Dodwiedziny chorych parafian
17.30 - Spowiedź święta pierwszopiątkowa

18.00 - Msza święta Roratnia i ministrancka
            śp. Andrzej Piątek, zm. z rodziny Piątek, Łysakowskich, Bandrowskich,
            Stanisław Garstka

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty (przy kolejnym spotkaniu w kancelarii):

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych, jeżeli ochrzeczeni byli poza naszą parafią (wystawione nie później niż 6 miesięcy przed ich przedłożeniem w kancelarii).
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia do daty ślubu).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specjalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.