23.01.2022 r. - Niedziela

9.30 - śp. Józef Perłak - greg. 23
11.00 - śp. Stanisław Węglicki (44 r.) i zmarli z rodziny Węglickich
12.00 - śp. Krzysztof Grądzki
18.00 - śp. Aleksander Sienkiewicz (2 r.)

24.01.2022 r. - Poniedziałek

18.00 - śp. Józef Perłak - greg. 24

25.01.2022 r. - Wtorek

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  7.30 - śp. Józef Perłak - greg. 25
18.00 - O łaskę zdrowia dla Radosława

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty (przy kolejnym spotkaniu w kancelarii):

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych, jeżeli ochrzeczeni byli poza naszą parafią (wystawione nie później niż 6 miesięcy przed ich przedłożeniem w kancelarii).
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia do daty ślubu).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.