24.06.2021 r. - Czwartek

7.30 - śp. Jan Duksa
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta
17.45 - Nabożeństwo czerwcowe

18.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Danuty Stupkiewicz z okazji Imienin

25.06.2021 r. - Piątek

18.00 - śp. Janina i Stefan Wojtkiewicz, Zenon Szymański

26.06.2021 r. - Sobota

18.00 - śp. Stanisław Zbutowicz (25 r.), Janina, Kazimierz, Józef, ks. Roman

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty (przy kolejnym spotkaniu w kancelarii):

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych, jeżeli ochrzeczeni byli poza naszą parafią (wystawione nie później niż 6 miesięcy przed ich przedłożeniem w kancelarii).
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia do daty ślubu).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.