18.09.2021 r. - Sobota

Święto św. Stanisława Kostki
18.00 - śp. Ryszard Danilewicz (15 r.)

19.09.2021 r. - Niedziela

8.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ewy Kubiak
  9.30 - śp. Helena i Marian Jeleń
11.00 - śp. Krzysztof Zaborowski (7 r.)
12.00 - śp. Józef Smilgin (3 r.)
17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Józefa
18.00 - śp. Monika (1 r.), Stanisław (65 r.), Stanisław (3 r.), Maria (2 r.) Olkowscy
           Genowefa Kowalik

20.09.2021 r. - Poniedziałek

18.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
            dla Ireny, Agnieszki, Franca i Ryszarda

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty (przy kolejnym spotkaniu w kancelarii):

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych, jeżeli ochrzeczeni byli poza naszą parafią (wystawione nie później niż 6 miesięcy przed ich przedłożeniem w kancelarii).
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia do daty ślubu).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.