21.03.2019 r. - Czwartek

13.00 - Pogrzeb śp. Irena Pietuszko
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) i spowiedź święta
18.00 - śp. Jan Duksa (10 r.)
18.00 - śp. Janina Burda i zmarli z rodziny Subotkowskich

22.03.2019 r. - Piątek

17.15 - Droga Krzyżowa
18.00 - śp. Marlena Burnat (greg. 22)
18.00 - W intencji dzieci i rodziców modlących się w Różach Różańcowych Rodziców

23.03.2019 r. - Sobota

9.00 - śp. Marlena Burnat (greg. 23)
9.00 - śp. Janina Burda i zm. z rodziny Subotkowskich

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego - osobiście -  nie później niż trzy miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa.

Wymagane dokumenty:

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrztu narzeczonych wystawione nie później niż 3 miesiące temu,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wydana).

Termin ślubu - do uzgodnienia.

Zapewniamy:

• oprawę muzyczną liturgii (organista lub młodzieżowy zespół muzyczny),
  • udekorowane klęczniki i krzesła dla małżonków i świadków,
  • kompozycje kwiatowe w prezbiterium.

Wyrażamy także zgodę na wynajęcie we własnym zakresie dekoratora lub oprawę muzyczną liturgii przez zaproszony we własnym zakresie zespół lub organistę.

Przebieg liturgii Sakramentu Małżeństwa...

Małżeństwo jako sakrament jest znakiem, przez który Bóg udziela małżonkom specalnego daru - łaski. Udoskonala i podtrzymuje ona miłość wzajemną i miłość rodzicielską, która z niej wynika. Sakramentu udzielają sobie sami małżonkowie przez złożenie przysięgi małżeńskiej w obecności asystującego kapłana, przedstawiciela Kościoła, udzielającego małżonkom w imieniu Kościoła błogosławieństwa.