W najbliższym czasie:
26.05.2019 r. - Niedziela

  8.00 - śp. Czesław Stabulaniec (38 r.)
  9.30 - śp. Ukochana Mama Wanda Dąbek i wszystkie zmarłe Mamy
11.00 - W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Swiętej
12.30 - śp. Mirosław Zaborowski (1 r.)
17.30 - Nabożeństwo Majowe
18.00 - śp. Janina Burda

27.05.2019 r. - Poniedziałek

  9.00 - śp. Henryka Gajdamowicz i zmarli z rodziny Gajdamowicz
  9.30 - Nabożeństwo Majowe
18.00 - Msza święta w ramach Białego Tygodnia

28.05.2019 r. - Wtorek

18.00 - Msza święta w ramach Białego Tygodnia
18.00 - śp. Henryka Gajdamowicz i zmarli z rodziny Gajdamowicz
18.00 - śp. Jan Kułdo
18.30 - Nabożeństwo Majowe

więcej

Historia

1 lipca 1992 r. - erygowanie Parafii przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza:



1 lipca 1992 r. - pierwszym proboszczem zostaje mianowany ks. Marian Piotrowski:



11 kwietnia 1993 r. - odprawienie pierwszej Mszy świętej w tymczasowym zadaszonym miejscu:

29 października 1993 r. - pierwsza Msza święta w nowej tymczasowej kaplicy:



22 maja 1994 r. - poświęcenie ufundowanych dzwonów:

26 marca 1995 r. - zakończenie budowy plebanii i tymczasowej kaplicy:

1998 r. - rozpoczęcie budowy kościoła:

Trwa budowa kościoła:



22 listopada 2003 r. - poświęcenie nowo wybudowanego kościoła:

Prace budowlane kościoła prowadziła Firma Budowlana "A.Mackiewicz - J. Sokołowski" z Lidzbarka Warmińskiego. Kierownikiem budowy był inż. Romuald Czepil, inspektorem budowy inż. Marian Staszkiewicz, brygadzistą grupy roboczej Tomasz Kaczyński.


1 lipca 2006 r. - pierwszym wikariuszem Parafii zostaje mianowany ks. Wojciech Zdanuk:

30 czerwca 2009 r. - Wikariusz ks. Wojciech Zdanuk zostaje mianowany proboszczem w Węgoju.

1 lipca 2009 r. -  Wikariuszem Parafii zostaje mianowany ks. Zbigniew Tomasik:

30 czerwca 2014 r. - Proboszcz Parafii ks. Marian Piotrowski przechodzi na emeryturę, wikariusz ks. Zbigniew Tomasik zostaje administratorem Parafii w Giławach.

1 lipca 2014 - Proboszczem zostaje mianowany ks. Piotr Duksa, a wikariuszem  ks. Kamil Wyszyński:


Księża pochodzący z Parafii:

  • Ks. Waldemar Cybulski (święcenia kapłańskie 1995 rok)
  • Ks. Krzysztof Pogorzelski (święcenia kapłańskie 2008 rok)


do góry ↑