18.07.2019 r. - Czwartek

Co jest potrzebne?

Chrzest:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku Chrztu osób zamieszkałych poza terenem naszej parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej parafii, zezwalająca na chrzest poza parafią.

Bierzmowanie:

• deklaracja wstępna (rozpoczęcie przygotowania),
  • metryka chrztu,
  • w przypadku osób zamieszkałych poza terenem naszej parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej parafii zezwalająca na przygotowanie i przyjęcie Sakramentu Bierzmowania poza swoją parafią.

Małżeństwo:

• dowody osobiste narzeczonych,
  • metryki chrutu narzeczonych wystawione nie później niż 3 miesiące temu,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia).

Pogrzeb:

• akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • w przypadku pogrzebu osoby zamieszkałej poza terenem naszej parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza miejsca zamieszkania osoby zmarłej na pogrzeb w innej parafii.