16.09.2019 r. - Poniedziałek

9.00 - Dziękczynna za wyniesienie na ołtarza Jana Pawła II oraz w intencji tych,
           którzy modlą się za wstawiennictwem Swiętego

17.09.2019 r. - Wtorek

18.00 - śp. Teresa i Jan Wojtkiw
18.00 - śp. Ewa Barcikowska (6 r.)

18.09.2019 r. - Środa

Swięto św. Stanisława Kostki
18.00 - śp. Alojzy Samsel

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.30.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.