21.03.2019 r. - Czwartek

13.00 - Pogrzeb śp. Irena Pietuszko
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) i spowiedź święta
18.00 - śp. Jan Duksa (10 r.)
18.00 - śp. Janina Burda i zmarli z rodziny Subotkowskich

22.03.2019 r. - Piątek

17.15 - Droga Krzyżowa
18.00 - śp. Marlena Burnat (greg. 22)
18.00 - W intencji dzieci i rodziców modlących się w Różach Różańcowych Rodziców

23.03.2019 r. - Sobota

9.00 - śp. Marlena Burnat (greg. 23)
9.00 - śp. Janina Burda i zm. z rodziny Subotkowskich

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w I niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.30 (w lipcu i sierpniu o godz. 11.00)

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.