25.10.2020 r. - Niedziela

Wołoncewicz i Wojciul
12.00 - śp. Janina Zbutowicz (5 r.), Stanisław i Kazimierz
17.30 - Nabożeństwo różańcowe
18.00 - śp. Stanisława Kurłowicz i Piotr Kurłowicz (3 r.)

26.10.2020 r. - Poniedziałek

17.30 - Nabożeństwo różańcowe
18.00 - śp. Apolonia Kwiatkowska (1 r.)

27.10.2020 r. - Wtorek

7.30 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny
18.00 - śp. Jan Giedziun, Janina Urbanowicz, Lucyna Miściur

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.00.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.