14.11.2019 r. - Czwartek

17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) i spowiedź św.
18.00 - W intencji Zmarłych
18.00 - śp. Zofia, Władysław, Apolonia, Romuald, Władysław Snieżko

15.11.2019 r. - Piątek

18.00 - W intencji Zmarłych Parafian w ostatnim roku
18.00 - śp. Magdalena Zdanowicz, Edward i Regina Zdanowicz
           oraz Jan i Maria Znaleziony

16.11.2019 r. - Sobota

Swięto NMP Ostrombramskiej, Matki Miłosierdzia
18.00 - W intencji Zmarłych
18.00 - Dziękczynna za wyniesienie na ołtarza Jana Pawła II oraz w intencji tych,
            którzy modlą się za wstawiennictwem Swiętego

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.30.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.