03.06.2020 r. - Środa

17.45 - Nabożeństwo czerwcowe
18.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla p. Leszka Stencel z okazji Imienin

04.06.2020 r. - Czwartek

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta

18.00 - W intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa
18.00 - śp. Krzysztof Dzwończak (6 r.), Dariusz Dzwończak (16 r.),
            zm. z rodziny Dzwończak i Hryszan

05.06.2020 r. - Piątek

Pierwszy Piątek Miesiąca
17.30 - Spowiedź święta
18.00 - W intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i rodzin
18.00 - Dziękczynna w 16 rocznicę ślubu Adama i Anny z prośbą o zdrowie
            i błogosławieństwo Boże także dla dzieci Alicji i Artura

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.30.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.