26.05.2019 r. - Niedziela

8.00 - śp. Czesław Stabulaniec (38 r.)
  9.30 - śp. Ukochana Mama Wanda Dąbek i wszystkie zmarłe Mamy
11.00 - W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Swiętej
12.30 - śp. Mirosław Zaborowski (1 r.)
17.30 - Nabożeństwo Majowe
18.00 - śp. Janina Burda

27.05.2019 r. - Poniedziałek

9.00 - śp. Henryka Gajdamowicz i zmarli z rodziny Gajdamowicz
  9.30 - Nabożeństwo Majowe
18.00 - Msza święta w ramach Białego Tygodnia

28.05.2019 r. - Wtorek

18.00 - Msza święta w ramach Białego Tygodnia
18.00 - śp. Henryka Gajdamowicz i zmarli z rodziny Gajdamowicz
18.00 - śp. Jan Kułdo
18.30 - Nabożeństwo Majowe

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w I niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.30 (w lipcu i sierpniu o godz. 11.00)

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.