30.11.2022 r. - Środa

Uroczystość św. Andrzeja, Apostoła
  7.30 - śp. ks. Władysław Nowak (2 r.)
17.30 - Wypominki i różaniec za zmarłych
18.00 - Msza święta Roratnia
            W intencji zmarłych

01.12.2022 r. - Czwartek

Pierwszy Czwartek Miesiąca
  7.30 - śp. Stanisława Łukaszewicz (1 r.)
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (WKC) i spowiedź święta
18.00 - W intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa

02.12.2022 r. - Piątek

Pierwszy Piątek Miesiąca
  7.30 - śp. Zofia, Józef, Józef
  9.00 -Dodwiedziny chorych parafian
17.30 - Spowiedź święta pierwszopiątkowa

18.00 - Msza święta Roratnia i ministrancka
            śp. Andrzej Piątek, zm. z rodziny Piątek, Łysakowskich, Bandrowskich,
            Stanisław Garstka

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.00.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczas chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.