18.09.2021 r. - Sobota

Święto św. Stanisława Kostki
18.00 - śp. Ryszard Danilewicz (15 r.)

19.09.2021 r. - Niedziela

8.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ewy Kubiak
  9.30 - śp. Helena i Marian Jeleń
11.00 - śp. Krzysztof Zaborowski (7 r.)
12.00 - śp. Józef Smilgin (3 r.)
17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Józefa
18.00 - śp. Monika (1 r.), Stanisław (65 r.), Stanisław (3 r.), Maria (2 r.) Olkowscy
           Genowefa Kowalik

20.09.2021 r. - Poniedziałek

18.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
            dla Ireny, Agnieszki, Franca i Ryszarda

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.00. W wyjątkowych sytuacjach także w innym czasie.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczac chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.