14.07.2024 r. - Niedziela

8.00 - Msza święta: śp. Józef Burnat
  9.30 - Msza święta: śp. Antoni Bortnowski (42 r.), Antoni Bortnowski (11 r.),
            Stanisław Dąbrowski (21 r.)
11.00 - Msza święta: śp. Ryszard Wójtowicz (30 dzień po pogrzebie)
18.00 - Msza święta: śp. Jan Wysocki, Jan Czubaszek, Jan Rozbicki

15.07.2024 r. - Poniedziałek

18.00 - Msza święta: O zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Henryka

16.07.2024 r. - Wtorek

18.00 - Msza święta: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Olszańskiej
                                  z okazji imienin
18.30 - 19.30:  czynna jest kancelaria parafialna

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w każdą niedzielę o godz. 10.45.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczas chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.