26.01.2020 r. - Niedziela

8.00 - śp. Stanisława i Konrad Zaborowscy
  9.30 - Dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Elżbiety
            i Wiesława oraz dla rodziny
11.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Agnieszki Swyd z okazji 40 urodzin
12.30 - śp. Jan Kalata. Teofila, Stanisław, Krystyna
18.00 - śp. Jolanta Augun (1 r.), Zenon Augun (8 r.)

27.01.2020 r. - Poniedziałek

18.00 - śp. Janusz i Zofia Urbańscy, Władysław Potaś, Cecylia Dragier

28.01.2020 r. - Wtorek

18.00 - śp. Jan Kułdo (1 r.), Monika, Adolf, Zdzisław

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.30.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.